Oferta

Najistotniejsze cechy tokarek

Pracą, którą wykonuje tokarka nazywamy toczeniem. Jest to nic innego jak obróbka skrawaniem danego przedmiotu. Zapotrzebowanie na zarówno nowe i jak i używane tokarki stale wzrasta.  Nowe maszyny wykorzystywane są głównie w warsztatach, zakładach przemysłowych, które zajmują się produkcją na dużą skalę. Tokarki używane idealnie sprawdzą się w zakładach zajmujących się znacznie mniejszą produkcją. Każda maszyna CNC ma z góry ustalone swe zastosowanie. Ich produkcja odbywa się zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Czym głównie zajmuje się tokarka?

Toczeniem, czyli obrabianiem przedmiotów o kształcie brył obrotowych. Obecnie każda maszyna posiada w swym podstawowym wyposażeniu bogate oprzyrządowanie. Są niebywale potrzebne, ponieważ znacznie poprawiają pracę maszyn oraz pozwalają na wykonywanie na nich skomplikowanych zabiegów w zakresie obrabiania.


Tokarki uniwersalne- inaczej kłowe

To obrabiarki, które umożliwiają nacinanie gwintów metrycznych, modułowych, calowych. Wykazują bardzo szeroki zakres zastosowania do obrabiania wszelkich przedmiotów wykonanych z metalu lub stali.


Automaty tokarskie

To maszyny, które samoczynnie wykonują wszelkie operacje w zakresie skrawania. Jeśli podczas pracy zakończy się zapas materiału, automaty od razu się zatrzymują. Osoba fizyczna potrzebna jest jedynie na początku procesu, aby uruchomić maszynę.


Najpopularniejszym typem maszyn CNC są obrabiarki do metalu wykonujący ruch posuwowy. Ich podstawowymi elementami są: silnik napędowy, wrzeciennik, skrzynka posuwu.