Oferta

Frezowanie płaszczyzn

Czym jest frezowanie? Jest to proces polegający na obróbce skrawaniem. Narzędzia stosowane w tym procesie wykonują ruch obrotowy, albo posuwowy w zależności od zapotrzebowania oraz konstrukcji obrabiarki. Przedmiot obrabiany podczas frezowania także nie jest elementem nieruchomym. Może się obracać lub przesuwać. Frezowanie jest stosowane do obrabiania różnych materiałów. Jeśli potrzebujesz obrobić metal, tworzywo sztuczne lub drewno – frezarka okaże się niezbędna.

Do najbardziej popularnych opcji frezowania zaliczamy frezowanie czołowe. Jest to metoda, która jest przeprowadzana za pomocą najróżniejszych narzędzi. Do najpopularniejszych zaliczamy frezarki z kątem przyswajania 45 stopni. W szczególnych wypadkach stosowane są frezy z płytkami okrągłymi, frezy walcowo -czołowe lub też frezy tarczowe. Innym typem narzędzi, są frezy utworzone pod kątem prostym. Stosowane są głównie do obrabiania detali cienkościennych, przedmiotów słabo zamocowanych. Frezy na płytki okrągłe głównie służą do zastosowań ogólnych lub też wobec najmocniejszych krawędzi skrawających. Ich ogromną zaletą jest gładki przebieg obróbki.

Wskazówki.

Przed rozpoczęciem procesu frezowania należy uprzednio wziąć pod uwagę stabilność obrabiarki, a ponadto wielkość wrzeciona oraz jego osiągalną moc. Podczas wyboru pozycji frezu dla otrzymania idealnego posuwu należy uwzględnić maksymalną grubość wióra. Należy programować wejście, aby zredukować posuw.