Oferta

Różne metody toczenia

Toczenie jest jednym z rodzai obróbki wiórowej jaki wykorzystuje się głównie do obrabiania powierzchni zewnętrznej jak i wewnętrznej wszelkich przedmiotów osiągających kształt brył obrotowych. Jednakże występuje szansa na osiągnięcie innych kształtów niż wyżej wymienione. Cały proces wytwarzany jest na tokarkach. Czyli specjalistycznych urządzeniach, które mogą być  kłowe, uchwytowe, tarczowe, karuzelowe, rewolwerowe, półautomaty tokarskie, zegarmistrzowskie, zataczarki lub też specjalistyczne.


Toczenie ze chłodziwem?

Proces toczenia może być również z wykorzystaniem chłodziwa lub też bez niego. Kiedy zastosować ten proces? Przede wszystkim do kontroli osiągalnej temperatury części, którą chcemy obrobić. Podczas tego zadania warto rozdysponować transportowanie chłodziwa poprzez całkowite toczenie.

Występują także sytuacje, kiedy to toczenie nie jest konieczne do przeprowadzanie z użyciem chłodziwa. Płytki ceramiczne nie wymagają niskich temperatur podczas skrawania, co dodatkowo pozwala na oszczędności.


Toczenie części hartowanych umożliwia nie tylko znaczne zmniejszenie procesu obrabiania, ale także oszczędności. Ale to nie jedyne korzyści wynikające toczenia owych przedmiotów. Dodatkowo są niezwykle przyjazne dla środowiska, zwiększają produktywność, a ponadto umożliwiają obróbki różnorodnych kształtów we wspólnym zamocowaniu. Oszczędności to kolejna zaleta toczenia części hartowanych, bowiem są zastosowywane zarówno do obróbki zewnętrznej jak i wewnętrznej.