Oferta

Dlaczego obrabiarki CNC przewyższają konwencjonalne?

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami obrabiarek to sposób sterowania ich pracą. W przypadku tradycyjnych maszyn całość procesów obróbczych musi być sterowana i kontrolowana przez pracownika obsługującego obrabiarkę. W przypadku maszyn CNC wystarczy zaś wprowadzenie danych i zaprogramowanie pracy w komputerze sterującym maszyną. Proces obróbki odbywa się natomiast samoistnie, na podstawie zaprogramowanych danych.
Jak komputerowe sterowanie pracą obrabiarki wpływa na jej funkcjonowanie? Przede wszystkim znacznie zwiększa jej wydajność, ponieważ szybkość skrawania jest dużo wyższa. Jakość obrabianych przedmiotów jest natomiast zupełnie taka sama. Dzięki takiemu sterowaniu zmniejsza się też ilość braków produkcyjnych oraz błędów. Produkcja jest bardziej elastyczna i nie angażuje tak bardzo pracy ludzkich rąk, co przekłada się na dużą oszczędność.
Dlatego też obrabiarki CNC stopniowo wypierają z rynku konwencjonalne rozwiązania i pozwalają przedsiębiorcom na rozwój i zwiększanie opłacalności produkcji.