Oferta

Rozwój obrabiarek CNC

Obróbka skrawaniem to bardzo rozwinięty technologicznie proces, a wpływ na to ma kilka kwestii. Rozwój obrabiarek CNC ma na celu maksymalne zwiększenie i racjonalizację produkcji. Współcześnie produkowane obrabiarki CNC to maszyny o bardzo wysokim poziomie technologicznym, a mowa tu nie tylko o ich praktycznej konstrukcji i zaawansowanej mechanice, ale także o usprawnieniach komputerowych, które umożliwiają im wyjątkowo wydajną i precyzyjną pracę. Jakie czynniki wpływają na to, że obecnie obróbka skrawaniem jest procesem tak wydajnym
Przede wszystkim wpływa na to duża prędkość skrawania (HSC – high speed cutting); szeroki zakres procesów obróbkowych – skrawanie odbywa się na gotowo dzięki temu, że jedna obrabiarka może wypełniać wiele różnych zadań; procesy obróbki odbywające się zgodnie z zasadami ochrony środowiska (obróbka na sucho lub zastosowanie minimalnego chłodzenia); eliminacja szlifowania; obróbka przy użyciu lasera.
Opracowywane przez lata technologie związane z tą branżą sprawiły, że obecnie praca obrabiarek jest wyjątkowo opłacalna. Wciąż jednak pojawiają się nowinki technologiczne, które z upływem czasu stają się standardem w branży i wpływają na jeszcze wyższą wydajność pracy tych maszyn.