Oferta

Tokarki do metalu

Do najpopularniejszych obrabiarek przeznaczonych do obróbki przedmiotów metalowych należą tokarki. Ich zadaniem jest obróbka przedmiotów, które mają obrotowe kształty. Umieszczane są one w kłach wrzeciona i konika, wprawiane w ruch obrotowy i za pomocą narzędzia skrawającego kształtowane w zaprogramowany wcześniej sposób.
Zastosowanie sterowania CNC w tego typu maszynach umożliwiło szybszą i bardziej precyzyjną obróbkę wszelkich metalowych przedmiotów. Ich pracę urozmaica także możliwość zamontowania na nich dodatkowych narzędzi służących do obróbki. Mogą to być narzędzia uniwersalne, wykonujące szeroką gamę procesów obróbczych, jak i narzędzia specjalne (specjalistyczne) wykorzystywane tylko i wyłącznie do jednej konkretnej czynności w procesie skrawania.
Produkcja metalowa to bardzo ważna dziedzina gospodarki, od której uzależnionych jest wiele innych (a patrząc na to bardziej szczegółowo – nawet wszystkie, bo konstrukcje i przedmioty metalowe wykorzystywane są w każdej branży). Dlatego wzrost jej wydajności ma bardzo duże znaczenie dla ogólnego poziomu rozwoju gospodarczego.