Oferta

Wykrawarki CNC

Na rynku maszyn sterowanych komputerowo dużą popularnością cieszą się wykrawarki. Są chętnie stosowane przy produkcji wielkoseryjnej i masowej ze względu na ich szybkość, precyzję i ekonomiczną pracę. Ich obsługa nie jest skomplikowana, choć oczywiście wymaga odpowiedniego przeszkolenia w zakresie obsługi ogólnej maszyn CNC oraz obsługi konkretnie tego rodzaju obrabiarki.
Maszyny te zbudowane są tak, by gwarantować najwyższą możliwą wydajność pracy. Mają tak zwaną konstrukcję zamkniętą. Podczas pracy cechują się dużą sztywnością, co przekłada się bezpośrednio na dokładność ich pracy. Odpowiednie zaprogramowanie cykli pracy obrabiarki sprawia, że podczas poszczególnych procesów wykonywanych przez maszynę wybierana jest jedna z wieku dostępnych stacji z narzędziami wyznaczona do wykonywania konkretnych, wskazanych, zaprogramowanych zadań o sprecyzowanych parametrach.
Najbardziej nowoczesne wykrawarki wyposażone są w zabezpieczenia ułatwiające bezpieczną pracę, np. bariery fotoelektryczne. Maszyny te gwarantują zatem zarówno wydajność samej obróbki, jak i bezpieczeństwo osób, które je obsługują.