Oferta

Frezarki CNC w przemyśle metalowym

Frezarki są urządzeniami powszechnie wykorzystywanymi w przemyśle metalowym, bez których stworzenie wielu konstrukcji i projektów byłoby niemożliwe. Służą do obróbki skrawaniem zarówno powierzchni płaskich, jak i kształtowych, takich jak np. gwinty, koła zębate czy rowki.
Istnieją różne rodzaje frezarek, m.in. pionowe, poziome, uniwersalne, a także przeznaczone do konkretnego rodzaju materiałów, np. do drewna, do kół zębatych, do gwintów.
Użycie nowoczesnej i efektywnej frezarki sprawia, że znacznie ogranicza się pracę ludzką, a wydajność i efektywność pracy bardzo wzrasta. Zadaniem tego typu urządzeń jest możliwie maksymalne zautomatyzowanie pracy przy obróbce metali. W tym celu opracowuje się coraz nowsze i bardziej zaawansowane technologie. Obecnie do najchętniej wykorzystywanych urządzeń tego typu należą frezarki CNC, czyli frezarki sterowane numerycznie za pomocą systemu komputerowego. Jej elektroniczne wyposażenie i rozbudowane funkcje sterowania sprawiają, że wkład pracy ludzkiej jest ograniczony do minimum, a wydajność znacznie wzrasta.