Oferta

Różne rodzaje frezarek

Frezarki są typem obrabiarek, w których proces obróbki zachodzi przy użyciu wieloostrzowych narzędzi, frezów i głowic frezowych. Jest to wyjątkowo wydajny rodzaj maszyn CNC, a jednocześnie uniwersalny, bo można z jego pomocą obrabiać różne płaszczyzny – zarówno gwinty czy rowki, jak i powierzchnie krzywoliniowe.
Istnieje wiele rodzajów frezarek CNC i są one używane w zależności od wykonywanych zadań. Jedną z popularnych form są frezarki narzędziowe. Stosuje się je zwykle do produkcji narzędzi i innych przyrządów - na przykład uchwytów czy wykrojników. Innym rodzajem frezarek CNC są frezarki obwiedniowe. Maszyny te służą do obróbki walcowych kół zębatych z zębami prostymi lub śrubowymi. Istnieją też tak zwane frezarki łożowe , które okazują się przydatne przy obrabianiu bardzo ciężkich przedmiotów. Są bowiem wyposażone w stół frezowy, dzięki któremu umieszczone w maszynie przedmioty są bardzo sztywno podparte.
Rodzaj używanej frezarki można dostosować do specyfiki i parametrów obrabianego przedmiotu, dzięki czemu praca z tymi maszynami jest efektywna i wydajna.