Oferta

Szlifierki CNC w procesach obróbki

Materiały metalowe o skomplikowanych kształtach wymagają także specyficznego rodzaju obrabiarek. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się szlifierki CNC – urządzenia praktyczne i niezwykle wydajne ze względu na nowoczesny sposób sterowania, w który są wyposażone. Szlifierki te służą do obrabiania głównie takich przedmiotów jak walce, gwinty, wieloboki, wykorbienia czy wielowypusty.
Jednym z najtrudniejszych zadań, z jakimi mogą zmagać się obrabiarki CNC, jest szlifowanie gwintów. Podczas tego procesu używane są drobnoziarniste ściernice, dzięki czemu szlifowanie jest bardzo dokładne. Szlifowanie gwintów może odbywać się na trzy sposoby: metodą wzdłużną przy pomocy ściernicy jednoprofilowej, metodą wzdłużną przy pomocy ściernicy wieloprofilowej oraz metodą wgłębną przy użyciu ściernicy wielorowkowej.
Choć proces ten wymaga dużej precyzji, to obrabiarki jakimi są szlifierki CNC są specjalistycznymi urządzeniami zaprojektowanymi tak, by przebiegał on sprawnie i by efekt był w stu procentach zadowalający.